Blackjack Online

Blackjack – jakie błędy najczęściej popełniają gracze?

Blackjack to prawdopodobnie jedna z najczęściej wybieranych gier, jakie w swojej ofercie posiada praktycznie każde kasyno online. Nie oznacza to jednak, że każdy zna jego zasady perfekcyjnie. Wiele osób przegrywa, gdyż skupia się nie na tym, co tak właściwie jest najważniejsze. Jak grać w tę grę, aby cieszyć się możliwie jak najlepszymi wynikami? Jakich błędów unikać? Ten artykuł postara się odpowiedzieć na te dwa jakże ważne pytania.

blackjack

Nie skupiaj się wyłącznie na 21 punktach

Oczywiście, celem gry jest uzyskanie możliwie jak najlepszej kombinacji kart, której wspólna wartość byłaby jak najbliższa 21, jednak nie tylko o to chodzi. Najważniejsze, aby po prostu przedstawić lepszą kombinację niż ta, którą pokaże krupier. Zbyt intensywne skupianie się na kolekcjonowaniu kart, których wartość wynosiłaby dokładnie 21, zdecydowanie oddala od wygranej w większości przypadków. Nie dąż do perfekcyjnego rozwiązania, gdyż jest szereg innych kombinacji, które również mogą zapewnić Ci wygraną.

Pamiętaj o podstawowych strategiach

Podstawowe strategie są bardzo ważne, jednak wielu graczy całkowicie o nich zapomina. Wystarczy zapoznać się z nimi, aby bardzo szybko dowiedzieć się, kiedy tak najlepiej wykonać konkretny ruch, a kiedy lepszym rozwiązaniem będzie wycofanie się. W ten sposób można zaoszczędzić naprawdę sporo i, co najważniejsze, nie stracić ciężko zarobionych pieniędzy.

Nie obstawiaj zbyt wiele

Może wydawać się, że obstawiając więcej, zyskuje się więcej. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest. Najlepiej jest rozpocząć z obstawianiem najlepszych z możliwych sum, aby następnie zwiększać ich wartość, gdy zwiększy się wartość potencjalnej wygranej. Obstawianie dużych kwot od samego początku może doprowadzić do szybkiego bankructwa, zostawiając gracza jedynie z pustym portfelem.

Nie rozdzielaj dziesiątek

Ostatni duży błąd często popełniany przez graczy to dzielenie kart o wartości 10. Wykonując ten ruch, gracze wierzą, że uzyskują lepsze szanse na uzyskanie kombinacji o wartości 21 w dwóch grupach kart. Dwie dziesiątki mają wartość wspólną 20, czyli razem tworzą drugie co do atrakcyjności rozwiązanie w grze. Zdecydowanie lepiej jest zachowywać je przy sobie, gdyż bardzo często taka kombinacja potrafi zaskoczyć pozostałych graczy i zapewnić graczowi, który ją posiada, całkiem atrakcyjną wygraną.